Dodano przedmiot Zaktualizowano Przedmiot usunięty No more products on stock You entered wrong value.

No products in the cart.

emkap1926 logo
Dodano przedmiot Zaktualizowano Przedmiot usunięty No more products on stock You entered wrong value.

No products in the cart.

BLOG

Przeczytaj również:

Jaka kołdra jest najlepsza? Zalety kołdry z 100% puchu gęsiego.

April 12, 2023

Puch gęsi to surowiec naturalny najwyższej jakości. Czysty gęsi puch, pozyskany w sposób etyczny to jedno z najdroższych, ale i najlepszych naturalnych wypełnień kołder, poduszek i odzieży zimowej.

Ludzi od zawsze zastanawiało, co sprawia, że gęsi tak doskonale znoszą nawet najcięższy mróz. Okazało się, że ta wyjątkowa odporność na niskie temperatury jest zasługą nie tyle wierzchniego okrycia z piór, ale drobnego puszku, jaki rośnie tuż przy skórze gęsi.

Cały sekret tkwi w strukturze puchu – pojedynczy kłębek puchu ma nieregularną, trójwymiarową strukturę, przypominającą płatek śniegu. Wolne przestrzenie pomiędzy krzywiznami włókna puchu gromadzą powietrze, tworząc naturalną barierę chroniącą nie tylko przed zimnem, ale i gorącem.

Puch gęsi jest sprężysty, trwały, lekki. Posiada właściwości izolacyjne, termoregulacyjne oraz zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć. Puchowa kołdra jest najlepszym okryciem podczas snu.

Warto wziąć pod uwagę czy kołdra wypełniona jest 100 proc. puchem. Wedle obowiązujących norm, kołdrę puchową możne nazwać tak wówczas, gdy zawiera 60 proc. puchu, gdzie reszta to pierze (czyli piórka z twardym „zakończeniem”, tzw. stosiną). Zawsze kupujmy kołdry z 100 proc. zawartością puchu. Taka kołdra będzie lekka i sprężysta, przyjemnie otuli i ogrzeje ciało i posłuży długie lata.

Warto również sprawdzić sprężystość puchu, którą mierzy się skalą CUIN. 650-800 to świetny wynik i możemy być pewni, że puch jest wysokiej jakości. A im lepszy puch, tym mniej go trzeba do wypełnienia ciepłej kołdry. Tańszych piór, pierza trzeba użyć dużo więcej, aby pościel miała pożądaną objętość. A to z kolei sprawia, że kołdry są przytłaczająco ciężkie.

Najwyższej jakości kołdry uszyte w naszej manufakturze w popularnym rozmiarze 155x200 wykonane z najlepszego puchu ważą tylko około 1 kg! Kołdry z kolekcji "1926", bo o nich mowa, to najlepszy możliwy gęsi puch i wyjątkowo przyjemne batystowe poszycie.

Przeczytaj również:
Jak przechowywać kołdry i poduszki z gęsiego puchu?
Duże grono naszych klientów ma w domu komplety kołder i poduszek na zmianę, komplety puchowych kołder dla gości lub zmienia kołdry w zależności od pory roku.Kiedy przez wiele miesięcy ich nie używamy, warto wiedzieć, jak przechowywać naszą puchową pościel, aby zachowała sprężystość i nie straciła otulającej puszystości. Dlaczego warto prawidłowo przechowywać kołdry i poduszki z […]
Czytaj więcej
Kołdra na lato. Jaka kołdra będzie przyjemna, przewiewna i zapewni komfort w upalne letnie noce?
Jaką kołdrę wybrać na nadchodzący ciepły, wiosenno-letni sezon? Przede wszystkim taką, pod którą będzie przyjemnie, przewiewnie i chłodno. Dobry, mocny i niczym niezakłócony sen pozwala organizmowi na regenerację. Często latem temperatury w nocy są wysokie zakłócając nam odpoczynek i utrudniając zasypianie. Dlaczego warto zmieniać kołdry w zależności od pory roku? Odpowiednia temperatura naszego ciała jest kluczowym czynnikiem wpływającym na łatwość […]
Czytaj więcej
crossmenuchevron-down